| tzontzy1224 a întrebat:

am luni examenul pentru permisul de conducere, si as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi, cum as putea invata, de unde? mai simplu, Pentru ca nu stiu nimic! Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Studiaza OUG 195/2002 si Regulamentul de aplicare, pe ambele le gasesti, in forma actualizata, pe drpciv.ro.

| tzontzy1224 explică (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc! De acestea stiu, dar ma gandeam ca exista si alte variante mai simple putin!

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ai facut 24 ore de teorie si 30 de ore de practica obligatorii si nu stii nimic? atunci nu iei, iti meriti soarta. ori inveti (teoria inaintea practicii) si iei ori te duci de prezenta scenica la ambele si inaintea examenului esti 0 si nu iei.

| tzontzy1224 explică (pentru JohnnyBi):

De ce imi vorbesti asa? Ti-am gesit cu ceva? Cum poti sa spui asa ceva? Mai stiu una alta, dar nu suficient! Am dat un examen cand am iesit de la legislatie sa ma pot apuca de condus! Esti foarte rau, sa stii! Si am facut 10 ore de teorie si 30 de practica! Daca nu stii te rog sa nu vorbesti, vorbesti doar ca sa te aflii in treaba!

| JohnnyBi a răspuns (pentru tzontzy1224):

Rau ca rau, dar daca tie dupa orele de pregatire iti este frica ai gresit ceva pe drum. daca ai facut scoala aia cu simt de raspundere, acum in fata examenului trebuie sa zbarnai. eu cand am dat (acum ceva ani) cand am inceput teoria eram vraiste. praf, pamant. nu m-a luat instructorul decat dupa 24 de ore de chestionare (adica le-am facut pe toate de la sala macar 1 data). si dupa orele practice am mai cumparat 4 ore ca nu ma simteam eu in largul meu. si am luat la sala 26/26 si nicio greseala la traseu (bine, cand am dat eu nu erai obligat sa stai 25 minute totusi). nu am invatat nimic din carte, doar chestionarele de la scoala, de pe drpciv.ro, ce predau profii la scoala si ce imi zicea instructorul. daca esti magnet de informatii este usor sa le analizezi. acum dau pentru cat A si am facut cele 10 ore de teorie (desi am permis cat B de ani de zile). pentru ca nu stiu ce s-a modificat in lege si vreau sa fiu sigur. si aici am facut toate chestionarele si spre surpinderea mea am picat 3... din 22. dar uite ca le-am picat. neacceptabil pentru o persoana cu permis care face zilnic intre 100-300 km. asa ca am tocit intrebarile alea din nou sa ma asigur ca stiu ce s-a modificat si astept sa se deschida poligonul. toti pe care ii stiu nu au invatat ordonanta. toti au facut chestionare la scoala pana le-au iesit ochii din cap si toti au luat din prima, maxim a2a incercare.