| Florin_Mihai_1999 a întrebat:

Salut, am un Peugeot si am probleme cu el. Sa va descriu situația, motorul se tureaza foarte tare, intra in toate vitezele, plec greu de pe loc, se tureaza foarte tare si nu pot pleca de pe loc...
Problema mai este ca am incercat sa o bag si in a 5 a si am dat drumul la ambreiaj si nu a murit motorul...

Răspuns Câştigător
| vasilemicutz a răspuns:

Daca ati avea minime cunostinte tehnice, ti-ai da seama ca este ambreiajul. Este atat de uzat incat aluneca si nu mai poate cupla motorul de transmisie.

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Ambreiajul trebuie inlocuit.
Tot kitul disc placa rulment.

| ro74florin a răspuns:

Ambreiaj uzat
Mai precis discul de ambreiaj

| EdyFcsb a răspuns:

Peugeout este o marcă cu probleme de fel
Probabil la cutie ai o problema
S ar putea sa se fi rupt inauntrul cutiei ceva