| truta a întrebat:

Salut am o motoreta mobra inmaticulata cu numere noi si as vrea sa stiu daca ii pot schinba motorul cu unul de motocicleta de 125 cm daca mai trebui sa ajung pe la rar

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca se inlocueste motorul in mod normal trebuie sa mergeti laRAR pentru omologare, si specificat in certificatul de imatriculare si a cartii motoretei modificarea respectiva, pentru a nu avea neplaceri pe traseu cu politia.

| lifeForJesus a răspuns:

La RAR oricum trebuie sa ajungi daca vrei sa fi in regula, ma refer cand trebuie sa iti faci verificarea tehnica(la doi ani) nu o vei putea face daca ai alt motor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu orice schimbare de genul acesta trebuie sa ajungi la RAR, altfel cand te prinde la un control, nu-ti va fi bine.

| alexrider a răspuns:

Daca il inlocuiesti tot cu unul de 50 nu prea e mare bataie de cap, dar daca ii pui unul mai mare de 125 trebuie sa-i faci omologare indifiduala care o sa coste cat 100 de mobre.