| costin007 a întrebat:

am si eu o navigatie 2din cu Android si nu sunt multumit de ce iesire audio are, se pot modifica\schimba finalii cu unii mai mari mai puternici? Si daca da, in afara de finali mai trebuie schimbat si altceva alta piesa?

1 răspuns:
| KovacsB a răspuns:

Chinezii folosesc circuite integrate fake care au 30% din ce ar trebui sa fie ca si caracteristici.
Este suficient doar sa pui originale.
Si sa schimbi si ceva condensatori electolitici.
Folosesc mizerii.
Integratul original costa 30 de lei sa zicem la 3000 de buc cumparate sau 45 daca cumperi doar unul.
Pe Ebay sau aliexpress il gasesti la 8 lei.
Deci ceva nu se leaga.
Nu am nici cea mai mica incredere in electronice chinezesti.
Marile firme fabrica in China dar folosesc componente originale.Dar costa cel putin de 5 ori mai mult.