| YamahaTZR a întrebat:

Am si eu o problema, Am 16 ani si sunt pasionat de Motoare happy, si as avea nevoie de sfaturi precum as putea sa-mi conving parintii sa-mi cumpere Scuter! va rog ajutati-ma!
Dau

Răspuns Câştigător
| MariusFlorentin1995 a răspuns:

Am 17 ani si eu sunt pasionat de motoare.casa ii convingi pe parinti tai sati ia un scuter*la 16 ani nu poti merge pe un scuter mai mare de 49cmc*cere scuteru la un prieten si cheamai sa vada ca sti sa mergi bine dupa roaga-i frumos sati ia un scuter la seco hand dupa ce te inveti sa mergi pela bine iti ei ceva mai mare si nou si app sa nu mergi pe scuter daca nai macar un curs de legislatie rutiera la mine a functionat chestia asta anul trecut miau cumparat un aprilia scarabeo de 49cmc si anul asta mi-a cumparat un Honda Sh 125cmc.iti urez asfalt uscat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca cu argumente de genul:"am media la scoala...", "am luat note...", "sunt singurul din clasa/ din grupul de prieteni care nu fumeaza, bea, etc"
Trebuie sa le arati ca pot avea incredere in tine sa iti cumpere cu scuter. In fond, nu e ca si cum ti-ar lua un laptop. Scuterul iti poate pune viata in pericol.

| YamahaTZR explică:

Killer da-mi ID tau de mess sau baga fifa. tech sa te intreb cate cv tongue