| TPU_4897 a întrebat:

Cum pot sa i-mi conving parintii sa imi ia un scuter?

Răspuns Câştigător
| Fericire04 a răspuns:

Poii.eu cred ca da ei chiar nu vor sa iti dea voie sa faci asta.ar trebuii o vreme buna de timp sa-i faci sa aiba incredere in tine.adica mna.sa le spui de cate ori ai ocazia ca o sa fii atent cu el, ca nu vei merge tare. ca nu o sa fii tot tpul` tot cu scuterul.ca iti foloseste la cevawhistling. Vrajeli in fine. Nu cunosc situatia ta, insa daca parintii tai dispun de bani pentru un scuter, adica daca nu asta este problema pentru care nu ai reusit ink sa ii convingi.ar trebuii sa lucrezi la partea cu increderea lor in tinebig grin.

Depinde din ce cauza nu se lasa ei convinsithinking N`ai mentionatbig grin.

Succes!

3 răspunsuri:
| Zapacitaaaa a răspuns:

Hmm... pai depinde cati ani ai... ii poti santaja cu chestii de genul:
- Mami ai vazut ca am invatat bine la scoala
- Promit ca voi incerca sa fiu mai cuminte
- Te voi ajuta si eu asa cat pot la treburi prin casa
Lucruri de genul asta, incearca sa-i lingusesti, sa te dai bine pe langa ei, sa ii convingi ca meriti sa ti-l cumpere. Te pup!

| VicTeodor a răspuns:

Salut happy In primul rand asigurate ca nu ii superi, si asculta-i ca sa fie multumiti chatterbox Apoi convinge-i ca esti in stare sa il conduci, dovedeste-le ca esti responsabil...ser ca ti-am fost de foloshappy

| matasuge_7437 a răspuns:

Sa le dai incredere ca nu faci tampeni...si esti atent