| HoTSaucE a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei cu motoare/scutereAs vrea sa imi cumpar un scuter/motor.Am 18 ani si am strans ceva bani pana acum pentru ca vreau sa imi iau singur.Problema este ca parintii inca mai au acea mentalitate de "donator de organe" si nu prea sunt de acord cu asta.As avea bani si de motor, echipament si asigurare plus inmatriculare.Problema sunt parintii mei pe care nu stiu cum sa ii conving ca merit un scuter si chiar as avea nevoie de el deoarece sunt navetist.In general stiu sa am grija, dar ei tot nu sunt de acord...cum as putea sa ii conving?
M-am gandit la ceva supermoto ca sa fie bun si pe drumurile de pamant de la tara, dar si prin oras cand fac naveta.
Orice sfat este binevenit si bineinteles dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu aveam 17 ani cand am cumparat prima motocicleta, am plecat in Italia la vremea aia, ai mei stiau ca plec la Hunedoara si dupa aia nu m-au mai gasit, m-au cautat ceva timp cu politia in vremea aceea, vama ne fiind major am trecut-o mai mult sau mai putin legal si cand am venit cu motocicleta in curte un BMW R 80 din `91 cu marsarier, era printre putinele motociclete cu marsarier pe vremea aia, acum nu mai sunt mai deloc si nu au mai avut ce sa spuna. Nu prea ai cum sa ii convingi daca ei mentalitatea asta o au dar daca ai permis si banii necesari nu cred ca ai avea de ce sa depinzi de decizia lor!

| HoTSaucE explică (pentru FurtunaDiesel):

Intrebare: si parintii tai erau de aceeasi parere in legatura cu motoarele?laughing

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru HoTSaucE):

Tata nu avea nimic de obiectat, mama era aia crizata!

4 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Să-i convingi să ce? Ești major, ai banii tăi; nu-ți trebuie acordul lor.

| HoTSaucE explică:

Pai si daca as veni cu un motor acasa intr-o zi sa le fac o surpriza nu cred ca as imbunatati situatialaughing