| xo9ox a întrebat:

am si eu o problema. Am un scuter piaggio si nu prea mai pleaca repede dupa loc, adica vreau sa spun ca inainte acceleram putin si patina, acu ii dau blana si abia pleaca ( la motor am bagat piese noi acu 2 zile). Care stiti din ce cauza e:-s FUNDA!

Răspuns Câştigător
| bogz a răspuns:

Poate fi fin cauza ca nu primeste la fel de multa banzina si poate ai vreun filtru infundat sau ai probleme cu cutia sa ambreiajul.Eu zic sa-i cureti filtrele

7 răspunsuri:
| frumuselu90 a răspuns:

Nu te apuca sal desfaci fa cum spune si bogdan spala filtrele aer, benzina, carburatoru si daca problema ramane treci mai departe nu...

| daniel_8163 a răspuns:

Depinde ce tip de motor este, in 2 timpi sau 4, si ce ai schimbat la motor. Daca ai fi specificat lucrurile astea te-as fi putut ajuta.Am avut si eu probleme de genul asta in anii trecuti.

| tyty_1709 a răspuns:

Schimba bilele centrifugale [atentie la gramaj] si daca patinezi iar le schimbi iar, ai grija e un sistem ff sensibil nu mai patina la plecarea de pe loc.

| Gentleman_2265 a răspuns:

Ce de raspunsuri... Ma frate schimba bilele centrifugale, care cu siguranta s-au tocit, si sa vezi demaraj. Au un anumit gramaj, si e normal sa se toceasca mai ales daca l-ai tinut blana, Asa ca trebuie schimbate.

| kraiova00 a răspuns:

Daca nu prinde viteza nici in mers e posibil sa aiba doua probleme
1: setul dus
2:toba infundata verifica si zi-ne

| liviu1234 a răspuns:

Pune-i
segmenti

| victori a răspuns:

Schimba cureaua