| glorinel a întrebat:

Am și eu o problema la Daewoo Tico.Acum o săptămână am observat că a intrat ulei in radiator,am schimbat garnitura de chiuloasa și tot aceeași chestie.Ce sa fac?
Menționez sa precizez că nu am schimbat toată instalația, doar radiatorul.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai chiulasa fisurată. Trebuie s-o schimbi, plus schimbat cam tot din instalația de răcire, că e imposibil să speli uleiul ăla din toate țevile și locașurile pe unde NU ar trebui să fie. Nu de alta, dar atacă orice e din cauciuc (furtune, garnituri) și o să te trezești peste o vreme cu scurgeri de antigel deși tu credeai că ai rezolvat problema.