| Adryenutzu a întrebat:

am si eu problema de cu curand mi-am cumparat o Dacia Solenza si astazi am umplut vasul de expanxiune mai mul de cat imi arata semnul maxim pe el, eu fara sa ma uit atent la acel semn si acum observ ca si daca tim masina pornita pe liber 5 minute deja se incinge apa imi pornesti si radiatorul ..si daca desfac capacul de la fas si pornesc motorul in maxim 2-3 minute incepe sa dea pe dinafara.Ce poate avea o fi ca am pus prea multa apa sau este altceva? Va rog raspunsuri urgente! Multumesc! Rog seriozitate!

1 răspuns:
| AlexNycusor a răspuns:

Gogule verifica termostatu. dar daca zici ca porneste electro ventilatorul. n-are treaba cu cata apa ai pus tu... poate e radiatorul infundat si nu-ti face circuit de racire...