| Adryenutzu a întrebat:

Am si eu o problema am o Dacia Solenza si de curand mergand cu ea asa o data si-a pierdut puterea nu e mai tura nici pe liber nimic am tras pe dreapta am pus avari si apasand acceleratia pana in podea nu se tura deloc am oprita motorul si cand am pornit-o mergea absolut perfect de parca n-ar fi avut nimic chestia asta mi s-a intamplat de 2 ori ce ar putea fi va rog raspunsuri urgente cel mai explicativ raspuns fa primi evident funda+vot!

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E dacie, se rezolva repede cu niste sarma laughing)) du-te la un service, ia si niste bere cu tine, plus inca 50 de lei maxim si te rezolva baietii

| mihai69 a răspuns:

Caută pe forumul reno.ro (fostul daciaclub) și poate te „rezolvă" cei de acolo.

| pufulescu a răspuns:

Nu am mai pus mana pe o Solenza demult! Dar s-ar putea sa fie de vina senzorul de turatie. Este in spatele motorului pe carcasa ambreiajului, mai exact deasupra volantei si trebuia scos si curatat cateodata fiindca se murdareste cu praf din ambreiaj.
Daca te apuci sa il scoti singur MARE ATENTIE! Are doua suruburi mici care iti pot cadea in ambreiaj si atunci trebuie data jos cutia de viteze ca sa le scoti de acolo... ceea ce costa mult!
Asta e parerea mea, daca vrei diagnosticare exacta mergi la un service, nu costa o avere.