| speedY2 a întrebat:

Am si eu un chevrolet aveo cutie automata si merge foarte foarte greu directia, parca nici nu am servo.
Fata de renault megane 2 aveo merge prost de tot ( aveo nu e al meu ) ce ar putea avea.
dau funda pentru cei care stiu ceva

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica daca are lichid, vezi unde e pompa servo, vezi sa fie cureaua ok, verifica sa fie umflate rotile corect, sa nu aiba cauciucuri de iarna...
Altceva nu prea poti face, din postura soferului. Nici in service nu prea pot face aia altceva, decat sa se bage in investigatii pe care s-ar putea sa le platesti degeaba, ca multi "mecanici" o dau la ghici.