| slalomprintrecretini a întrebat:

am un buget de 3000 E si as vrea sa imi iau o masina.
Am cautat pe net masini si nu stiu ce sa aleg intre 2 masini.
VW Bora si un Skoda Octavia I.
Ex Bora
http://www.tocmai.ro/volkswagen-bora-automata-2002-14220 610.html
Ex Octavia
http://www.tocmai.ro/skoda-octavia-diesel-1-9-din-2000-1 5163537.html
Care dintre ele au in general un consum bun si taxe mai
mici.
Eu merg mult cu masina, care dintre ele arata in bord ce consum ai la un anumit nr. de turatii?

9 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Zici ca mergi mult? iti recomand un volvo v40 de prin 2000! eu mi-am luat unul din 97 full option, interior total din piele si motor de 2.0i la numai 2000 de euro! si un lucru sa nu te prea intereseze la volvo, regula de baza! nu conteaza cat de veche este sau cati km are, masina inca te mai duce o gramada! ai incredere in mine, a mea are 400 000 km si merge ca noua!

| slalomprintrecretini explică (pentru RB26DETT):

Si cam ce consum are(in oras, in afara, mixt)?

| RB26DETT a răspuns (pentru slalomprintrecretini):

A mea cu 2.0i are un conxum mixt de 8.5% daca merg normal pe timp de iarna mixt s-a dus undeva la 9.5% si totusi trage foarte tare, ce iti mai pot spune este ca daca iti pui instalatie gpl iesi mult mai ieftin, masina fiind puternica nu prea vei simti diferenta de putere dar vei plati jumatate din cat platesti pe benzinawinking a mea din 98 merge cu gpl si motorul merge ca uns...

| Yamaha123 a răspuns:

Skoda oktavia

| costi1998 a răspuns:

Clar ca Bora + ca in general vw nu consuma mult, are si computer de bord care arata consumulwinking
Skoda sunt facute de vw, ti-as recomanda Borawinking

| slalomprintrecretini explică (pentru costi1998):

Dar Skoda nu arata consumul?

| Florian20405 a răspuns (pentru slalomprintrecretini):

Skoda are computer de bord.Numai ca la vw arata mai mare cel putin la golf si bora. big grin
Intre astea doua clar bora.
Dar ca si fiabilitate skoda a fost mai reusita ca bora.
Ia-ti un passat, sau golf breck.
Bafta!

| slalomprintrecretini explică (pentru Florian20405):

Eu vreau sa stiu clar daca Skoda Octavia I arata consumul la un anumit nr de turatii.

| costi1998 a răspuns (pentru slalomprintrecretini):

Daca are computer de bord, ar trebui sa arate si consumul, depinde decare are, ca in poze nu il arata...