| Madalin2004 a întrebat:

Salut,TPU am un Ford Focus din 2005 1.6 tdci 109 cp. dupa ce ajunge la 3500 de ture nu se mai accelereaza si se opreste motorul in mers!
Precizez ca nu imi apare nici un martor in bord!
Nu stiu ce sa mai fac,se cam strica de toate la mașina asta incepand cu tampoane motor, cu amortizoare la toate 4 roțile, pana la EGR infundat...

De la ce se opreste dupa 3500 ture, ce are?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Salut pot doar sa spun cauze la modul general, un articole de pe net pe aceasta tema ar fi

https://www.autovit.ro/......prevenire/

insa recomandarea cliseica este sa mergi totusi la un service auto