| Iulica333 a întrebat:

Salutare tuturor, am si eu o problema cu un KAWASAKI ZZR 600 16-valve din 1997.
Nu vrea deloc sa pornească la automat.
Incerc sa il pornesc la automat, motorul se invarte, țin și șocul tras și tot nu vrea să pornească.
Nu stiu ce sa îi mai fac.
Daca o imping in viteză trebuie sa o impring pana incalzesc motorul împins si dupa porneste impinsa.
Dupa ce motorul este cald si merg cu ea un pic, ea porneste la automat din prima.
Nu stiu ce sa ii fac.
Abia am cumparat motocicleta.
Va rog ajutați-mă, nu mai stiu ce sa ii fac.
Menționez ca nu stiu nimic inca despre motor asa il cumpărasem.
Nu stiu daca are Apa in radiator, nu stiu daca are atingel, nu stiu daca are cele 4 carburatoare curate, nu stiu nimic despre ea.
Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Salut! De ce nu incerci sa il duci la un mecanic bun, poate avea mai multe probleme, cred ca decat sa il chinui tu mai bine il duci la un om care cat de cat se pricepe si il poate face sa mearga, nu de alta dar ii strici motorul tot zapacindu-l asa.

| Iulica333 explică (pentru MadalinG99):

Nu prea gasesc mecanic pentru ami putea repara mie acest motor
Am cautat si toti mi-au zis ca nu am sa gasesc pe nimeni care sa mi-l repare sau sa imi dea vreo idee

| Iulica333 explică (pentru MadalinG99):

Nu gasesc nici un mecanic care sa mi-l faca
De asta am cerut ajutorul aici