| MihaiBogdan1997 a întrebat:

Am un Logan 1.4 MPI si am probleme cu ea cu distribuția. Am desfăcuto azi si avea cureaua rupta, oare are supapele are o supapa indoiata sau rupta? Sau trebuie sa-i dau jos chiulasa jos si sa ma uit la ele.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie data jos chiuloasa, si verificate supapele.
Cheama un mecanic cu experienta (si scule profesionale) pentru reparatia asta, nu e loc de greseli de amatori.

| MihaiBogdan1997 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am tot ce îmi trebuie acasă si sunt si eu mecanic, dar junior. Am vorbit cu mecanicul de la service auto si a spus ca o pot face eu acasă, nu e așa greu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MihaiBogdan1997):

Atunci fa-o, daca tu si celalalt 'mecanic' considerati asta o operatie pe care o face oricine.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Cel mai apropiat service auto o sa-ti spuna!

| Blamely a răspuns:

Trebuie dată jos. Du mașina la service.