| costin007 a întrebat:

Salut TPU, am un megan 2 cabrio cu motor de 2.0 benzina si vreau sa ii schimb basculele si ma gandeam daca pot pune bascule de la motorizarea de 2. 0dci ma gandeam ca fiind de diesel sunt mai rezistente decat cele de benzina oare se potrivesc si pot pune sau nu?

2 răspunsuri:
| TeodorNN a răspuns:

Salut. Cel mai bine îți comanzi după seria de caroserie și alegi un producător bun, de exemplu TRW, Moog, Optimal etc. Cu piesele pentru Renault e loterie mereu deoarece sunt mai multe modele și te trezești că nu se potrivesc.

| costin007 explică (pentru TeodorNN):

Am inteles dar eu eram curios daca sunt mai rezistente cele de diesel fata de benzina