| XionutX a întrebat:

Am un Ople Corsa D si voiam sa ii vopsesc stopurile cu spray special negru dar am auzit ca ai probleme cu politia unde pot sa mi le fac fara sa am probleme cu politia (mi-am pus si folie pe geamurile din spate dar am acte)...big grin

Răspuns Câştigător
| AndreiDr a răspuns:

Actele alea nu te ajuta cu nimic daca sunt mai inchise decat prevede legea.
Si pe stopuri nu cred sa fie permis, deoarece ar face greu de vazut mai ales ziua in soare puternic.
Sa nu te miri daca iti pui ca intra unu in tine in amiaza mare ca n-a vazut cand ai pus frana.

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Stopurile nu e permis sa fie obturate fata de standard, iar folia trebuie sa se incadreze in anumiti parametrii de permeabilitate.Actele nu conteaza, daca folia nu e omologata la noi.