| Ardei87 a întrebat:

Am un Passat B6 2.0 TDI 140 CP si la relanti cand apas sau ridic ambreiajul pe la mijloc sa zic asa se aude un harait sa zic sau un sunet. Am inteles ca este de la rulmentul de presiune sau ceva de genul...intrebarea e daca mai tine mult sau o sa cada in curand si daca trebuie schimbat tot kitul sau doar rulmetul acela! Cel mai bun raspuns are funda!

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Poa sa te tina inca 10.000 km poa' sa cedeze maine, depinde cat noroc ai.
De regula se schimba tot kitul.

| xerxes1 a răspuns:

Daca tot trebuie sa demontezi cutia de viteze si sa o dai jos, se inlocuieste si discul si placa de presiune.
Stii ca inca 200.000 esti in regula.

| Ardei87 explică (pentru xerxes1):

200.000? Mi se pare imposibil... sunt prea multi km parerea mea. Bine, depinde si de stilul de condus, de plecatul cu scartait si alte chestii pe care eu nu le fac, dar totusi daca mai merge 200.000 e bine, ma gandeam ca e motiv de ingrijorare. Multumesc mult!

| xerxes1 a răspuns:

Sa cumperi Sachs.Asa vin si pe original.