| sutic a întrebat:

Salut am un BMW 320 din anul 2000. Mi se tot aude un zgomot.Cand apas ambreiajul nu se mai aude iar cand il las iar incepe sa se auda acelasi zgomot.Am schimbat si rulmentul de presiune si cutia de viteze dar tot aceeasi problema.
Va rog ajutati-ma

7 răspunsuri:
| RaziMaaaaa a răspuns:

Chitul de ambreaj... Daca nu semeringurile ...Cand bagi in viteza si mergi cu ea haraie s-au doar cand iei piciorul de pe ambreaj?

| sutic explică (pentru RaziMaaaaa):

Cand merg cu ea

| RaziMaaaaa a răspuns:

Cutia de viteze...Semeringurile cel mai sigur ( ASTA DACA ITI INTRA IN VITEZA BINE), daca nu schimba cutia. Asta am patit eu la un golf, am schimbat kitul de ambreaj(TOT) rulment, placa, disc, volanta nu a fost nevoie...Dar in cele din urma am gasit cutia cu probleme.
Daca sunt semeringurile se pot repara, doar daca cunosti un mecanic serios.

| sutic explică (pentru RaziMaaaaa):

Cutia am schimbat-o si tot asa

| RaziMaaaaa a răspuns (pentru sutic):

Probabil nu e compatibila, dar iti spun 100% din propria exp, daca haraie cand mergi cu ea este cutia.

| mitza1990 a răspuns:

Incearca sa schimbi discul si placa de presiune rulmentul. simering. Ambreiajul este pe cablu? sau hidraulic?