| Caloian_Gheorghita_Georgel_1987 a întrebat:

am un renault megane classic si mi s-a rupt o parte din cureaua de la alternator deci nu de distributie asa si nu stiu ce so fi mai rupt ca imi curge tot lichidu de directie despre ce credeti ca este vorba

va multumesc frumos

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cureaua s-a rupt poate de batranete. Daca pierzi lichid de servo ai o problema serioasa la pompa de servo.

| qianii a răspuns:

Pompa de servo e legata pe acceasi curea ..deci pune cureaua ..si poate a iesit vreun furtun ceva...

| qianii a răspuns:

Salut prietene! Din cate stiu, alternatoru cu pompa de servo e pe aceeasi curea, deci pune cureaua, inchide bine furtunasele, baga lichid si porneste.Mai multe nu stiu daca nu vad. Funda:d