| ma3ryian a întrebat:

Am un Reno Megane 2 1, 9 dci 2003 si am o problema cu ea care ma cam inerveaza!
Cand o pornesc imi apare check injection si SERVICE dupa ce se incalzeste motoru sa zic cateva minute daca opresc motorul si il repornesc nu mai am nici o eroare. Care sa fie problema am schimbat releu de bujie caci asta imi indica pe testar ca e. Inainte sa schimb releu nu disparea deloc eroarea. Sa fie si bujiile duse oare?

Răspuns Câştigător
| daywalker23 a răspuns:

Ar putea fi din cauza bujiilor...si eu am avut aceeas problema tot la un Renault, (statea mereu aprins "check") am schimbat bobinele si se mai aprindea cateodate...am schimbat si bijiile si nu am mai avut probleme