| Parazitu1990 a întrebat:

Salut baietii! Care e mai priceput pe aici,vreau sa il intreb daca stie de ce imi apare check injection + SERVICE masina nu mai are putere,trebuie sa o repornesc isi revine, merg cativa km cu ea si apare din nou acceasi problema check injection +SERVICE, mai rareori apare si check injection +SERVICE +ASR/ESP DEFEKT.Tin sa precizez cand apare si ASR/ESP DEFEKT se ambaleaza singura si sta la 2000/rpm...Am un Renault Megane CC 2007 113.000 km.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Du-te in service sa iti faca o diagnoza.
Oricum din cate stiu asa sunt programate unele masini produse de renault si de logan, ca dupa un nr de km sa apara aceasta eroare, cel mai probabil in service iti vor spune sa inlocuiesti injectoare cu altele, insa daca e asa cum spun eu e de ajuns sa stergi seriile de pe ele si sa le inlocuiesti intre ele (1 cu 3, 2 cu 4).

| Parazitu1990 explică (pentru OldSoul):

Senzor-ul pedalei de acceleratie era de vina.Practic am schimbat pedala cu tot cu senzor happy 20 de euro m-a costat de pe e-bay.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probleme cu sistemul de tractiune si stabilitatea + injectoarele care se schimba sau se curata