| Parazitu1990 a întrebat:

Salut baietii.Care e mai priceput pe aici,vreau sa il intreb daca stie de ce imi apare check injection + SERVICE masina nu mai are putere,trebuie sa o repornesc isi revine,merg cativa km cu ea si apare din nou acceasi problema check injection +SERVICE, mai rareori apare si check injection +SERVICE +ASR/ESP DEFEKT.Tin sa precizez cand apare si ASR/ESP DEFEKT se ambaleaza singura si sta la 2000/rpm...Am un Renault Megane CC 2007 113.000 km.

2 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Probabil ai un senzor ori instalatia de injectie du-te la service

| MariusF23 a răspuns:

S-ar putea sa fie un senzor defect (care e destul de important) si pune motorul intr-un fel de limp mode. Recomand o vizita la reprezentanta.