| TopCom360 a întrebat:

Salut TPU
Am un touran din 2007 si am schimbat bucsile la bascula bieletele antiruliu si am o bataie cand virez la dreapta mecanicul nu a depistat de unde vine bataia.
As vrea un raspuns bun daca se poate
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Trebuie verificate crucile homocinetice ale planetarelor[nu e exclus sa fie uzate]
ps.desfa mansonul de cauciuc din capul planetarei[partea de la butucul rotii]si vezi daca mai are vaselina.

| TopCom360 explică (pentru a1doru):

O sa verific crucile mai intai daca nu e de la ele ma duc la un mecanic si revin cu funda

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| timy95 a răspuns:

Sall...du-te cu ea la un mecanic, cu siguranta o sa te ajutewinking Funda! big grin