| ionnutzzzz a întrebat:

As avea o mare intrebare. Mi-a trecut prin minte sa imi schimb masina. As dori sa imi iau un AUDI A6 DIN 1999, motor 2.5, 6 cilindrii in v, 180 cai, diesel. Intrebarea mea este ce consum are in urban. Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Oras 10 - 11l in afara 6, 5l - 7, 5l autostrada 6 - 8l toate in functie de stilul de mers (usor - sportiv).

| ionnutzzzz explică (pentru mgtow):

Multumesc. Si un s line din 2001? motor tot de 2.5 tdi

| ionnutzzzz explică (pentru mgtow):

Multumesc. Si un audi s line din 2001? motor tot de 2.5 diesel

| mgtow a răspuns (pentru ionnutzzzz):

Tot asa numai ca e diferenta mica, daca modelul vechi consuma la oras 11 litri, cel din 2001 consuma 10 - 9litri. Nu e mare diferenta.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti permiti asigurarile si impozitul la un motor de 2.5 nu cred ca mai conteaza consumul

| ionnutzzzz explică (pentru suntserios):

Am inteles... Multumesc! ( rog un admin sa stearga raspunsul de mai sus, s-a postat de 2 ori )

| mgtow a răspuns (pentru ionnutzzzz):

Daca cineva ti-a zis ca nu am dat un raspuns bun nu baga in seama. Multi se oftica daca cineva stie sa dea raspunsuri bune si fac misto pe aici, noroc.