| korenix a întrebat:

Aș dori sa stiu cam cat ar costa o colantare totală a unei masini de clasă medie (berlină) manopera. Si dacă stiți undeva prin Braila sau Galați un service bun pentru colantari?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde de la service la service si de la judet la judet SI NU IN ULTIMUL RAND DE FOLIA FOLOSITA, ADICA CE PRODUCATOR SI CE CALITATE.
In Municipiul Bucuresti preturile sunt putin mai mari la serviceurile care se respecta, am vazut pe net doua astfel de serviceuri si preturile lor porneau de la 4500 de lei in sus, si am vazut si 12500 de lei, dar ieseau intr-un mare fel, numai spun ca erau masini una si una gen Audi RS6, Lambo etc
Pe de alta parte zona Galati, Braila nu are preturi atat de mari dar nici mici.
In Galati stiu cateva serviceuri de acestea care colanteaza dar nu sunt foarte rasarite. Depide ce masina ai si ce folie vrei sa pui, ca daca vrei ceva mai special iti pot aduce ei pe comanda.
Depinde ce buget ai, daca vrei iti las un nr de telefon.
De ce te intereseaza doar manopera? ca in pretul final al colantarii intra si folia in sine (materialul)+manopera, ca la o colantare completa se dau jos farurile, stopurile.

| korenix explică (pentru Simpatic):

Aș vrea un număr de tel dacă se poate din galați! Mă interesează doar manopera, folia o am eu!

| goguPatent a răspuns:

Vreo 500-700 euro la o calitate medie

| GicaGigekGica a răspuns:

Pentru o masina de clasa medie te costa aproximativ 1200 Ron, dar acum depinde la ce service te duci.

| RB26DETT a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Un prieten a vrut sa-si colanteze masina si i-au cerut 1500e, masina era un golf 4 break.