| anoninus a întrebat:

As vrea ca la aceasta intrebare sa raspunda doar cei care se pricep. Am o problema la roata spate de la bicicleta. Intr-o zi cand ma plimbam am observat ca e putin cam stranba, asa ca m-am dus acasa, am centrato, toate bune si frumoase. Dupa 2 zile iar am avut probleme la ea, s-au slabit surubrile de la spite, roata iar s-a strambat + 3 spite rupte. Ma duc iar acasa desfac pinioane, tot ce era necesar ca sa ajung la spite sa le pot schimba, dupa o ora de chin am reusit sa-i schimb spitele si sa o centrez. Bun, dupa vreo 2-3 zile aceeasi poveste spitele s-au slabit, roata sa descentrat + 2 spite rupte. Deja m-am saturat sa tot schimb spite, sa centrez roata. Tin sa mentionez ca doar la roata din spate am aceasta problema. De ce mi se tot slabesc suruburile de la spite? De ce se tot descentreaza roata? De ce mi se tot rup spite? Oare spitele se rup pentru ca se slabest suruburile apoi se descentreaza roata iar mai apoi urmeaza sa se rupa spitele? Daca dau cu vopsea capul acelor suruburi de la spite sa se intareasca are vreun efect? Va rog ajutati-ma. Tin sa mentionez si faptul ca nu am un stil agresiv de condus. Multumesc anticipat. Uitati aici si cateva poze. http://imgur.com/gallery/2v6dH/new

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Nu esti mecanic de biciclete si de aia pierzi bani pe spite, plateste mecanicu de bite ca el ti-o repara bine