| Antonio_Tony_1990 a întrebat:

Salut, TPU, am o mică nedumerire... Am avut roata descentrata( janta) asa ca am dus roata la cineva ce știa să o repare. Din păcate a trebuit date toate spitele jos, iar persoana aceea nu a strâns toate spitele, unele se pot mișcă cu mana, dacă le strâng cu o cheie de spițe se va descentra la loc?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intorci bicicleta cu rotile in sus. Pui o creta lipita de roatasi invarti roata. Unde ramane urma strangi spita din sensul celalat si unde nu-i urma strangi spita de pe partea cu urma de creta. In felul acesta n-o vei descentra. Cine ti-a facut activitatea este un amator prost nu meserias. Uita-te si pe aici: http://bit.ly/2OtbrR8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Se va descentra.
Las-o asa cum e.

| Marioaws a răspuns:

Le poti strange dar doar pana nu se mai misca ara rau