| Sylar_7844 a întrebat:

Nu pot sa deschid carcasa calculatorului, dupa ce desfac suruburile principale am observat ca si coolerul si sursa mai au niste suruburi pe carcasa.Sa le desfac pe toate? Mi-e frica sa nu stric ceva. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Addy5xD a răspuns:

Practic tu ce intrebi? happy

Oricum, daca nu stii ce faci, nu te baga. E posibil sa se arda sursa si nu cred ca ai vrea. Daca tot vrei sa desfaci carcasa, cheama pe cineva care se pricepe, daca nu, du`l la service pentru curatare (presupun ca de asta vrei sa-l deschizi)

BFT!

6 răspunsuri:
| z00m a răspuns:

Trebuie sa le desfaci si pe alea.dar poate avea niste cleme care sunt prinse.incearca sa desfaci totul.nu-ti fie frica.plss funda

| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut, uita-te aici, poate te ajuta http://www.youtube.com/watch?v=0s_3KqMVSQI

| Addy5xD a răspuns:

E usor de prins se prinde la fel. doar il fixezi acolo si ii pui suruburile.

bft

| Addy5xD a răspuns:

Funda? :d

| Sylar_7844 explică:

Carcasa e in genu' lu asta http://www.mygarage.ro/......020200.jpg
sau asta http://www.shopping-experts.ro/p-carcasa-pc-spire-coolbox-305_585234.html
are coolerul pe o parte prins in suruburi si langa o clema, deci n-am ce cauta la sursa...desfac doar pe o parte.De cooler nu stiu ce sa zic, mi-e ca nu mai stiu sa-l prind.

| Sylar_7844 explică:

L-am desfacut pana la urma singur.
Coolerul avea un cablu mai lung si mi-a permis sa dau usita aia jos... fara sa-l scot si pe el din suruburi.
Acum partile carcasei sunt conectate prin cablu asta dar oricum nu-mi trebuia mie sa duc prea departe usita.
Am bagat aspiratoru la o putere mai mica sa nu-mi zboare alea de pe acolo si parca merge mai binisor: nu mai face asa zgomot, nu mai clacheaza. Zilele urmatoare ii iau si un RAM de 1GB (mai am 1GB) si cam asta e.
Multumesc de raspunsuri!