| Rosolinul a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o toyota supra. E masina mea de suflet dar la preturi ok gasesc doar prin America deci cam cat m.ar costa transportul sau prin ce metode as putea sa aduc masina aici? Pls funda!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Masina poate fi adusa folosind serviciile de transport multimodal (maritim+terestru)ale unor firme specializate ( cum este, de pilda DSV-Global Transport and Logistics).La costul transportului( pretul se invarte in jurul cifrei de 3000$, din informatiile mele!) se adauga taxele vamale de import(USA nu este o tara membra UE).
p.s. La varsta pe care o ai( 14 ani)poti visa! Ti-am raspuns doar pentru cultura ta generala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costa ca dracu. Iti zic ca mai bine iti vezi de treaba. Intre 5000 si 10000 dolari +taxe. Pretul se modifica in functie de masina. am pe cineva in america care acum cativa ani a vrut sa vina in Romania cu un Dodge RAM. Ii ceruse 25.000 dolari +taxe. Adevarat ca dodge ram este un tanc. Acum nu stiu. Incearca, poate iti aduce ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stiam ca ai 14 ani nici nu ma agitam sa iti raspund. Du-te ma copilas cu Toyota Supra. Te-ai uitat prea mult la the fast and the furious. Daca vrei Toyota Supra descarca GT Racing2 din magazin play.