| 1AlexS a întrebat:

!

Aveti idee cam cat este taxa auto pentru o dacie camioneta
NON-EURO.

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Întrebarea mea era de bun simţ, nu puteam citi în stele anul, motorul, combustibilu maşinii.
Ce nu îţi dai tu seama e că taxa se socoteşte în funcţie de anul exact(nu ghicit de mine)de fabricaţie. Până sub 1998 ai mai multe variante, sub 1998 toate-s la fel.
Intră pe ANAF.RO,ai calculatorul acolo.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam 3000E

| hummmer a răspuns:

Anul de fabricatie, cilindreea motorului, benzina sau motorina?

| 1AlexS explică (pentru hummmer):

Iti dai seama ca daca e non euro e sub 2000 si e pe carburator! Da benzina
1.4.

| hummmer a răspuns (pentru 1AlexS):

Întrebarea mea era de bun simţ, nu puteam citi în stele anul, motorul, combustibilu maşinii.
Ce nu îţi dai tu seama e că taxa se socoteşte în funcţie de anul exact(nu ghicit de mine)de fabricaţie. Până sub 1998 ai mai multe variante, sub 1998 toate-s la fel.
Intră pe ANAF.RO,ai calculatorul acolo.