| anonim_4396 a întrebat:

Azi am completat uleiul la masina (motor) dar am dat putin pe langa pe la bujii si la injector. L-am sters cat de cat, are ceva? (nu stiu ce dracu' mi-a venit sa-i pun azi ulei ca sunt si racit am si temperatura si mi-a tremurat mana zici ca am parkinson).
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| NeaNicu78 a răspuns:

Nu are nimic, dar daca ai fișele de la bujii îmbătrânite este posibil că acel cilindru sa fure puțin curent, nu îți fă griji dacă simți o întrerupere o sa ști de la ce ar putea fi cauza și un lucru bun ar fi că unde este ulei nu ruginește, sănătate și bucurii nemărginite.

1 răspuns:
| crysty1222 a răspuns:

N-are nimic stai linistit. Nu esti singurul care a patit asa ceva, chiar si eu m-am aflat in situatia asta. Uleiul care a mai ramas pe acolo o sa devina vascos si o sa se lipeasca praful de el, deci nu-ti face griji ca nu se intampla si alte lucruri laughing.