| XtremeX a întrebat:

Salut, TPU!
Bai, deci de ceva timp ma tot roaga un prieten sa il ajut sa isi faca dacia, dar problema este ca nici eu nu am habar ce are... Poate daca va enumar cateva simptome o sa imi stiti spune voi ce e de facut.
Intrerupe parca lucreaza numai in doua pistoane, dar chestia ciudata e ca nu face tot timpul asa. De exemplu, am venit inspre casa si a mers perfect albina, dimineata, cand sa o porneasca a pornit foooarte greu si intrerupea foarte tare, am zis ca sunt bujiile si le-am curatat cei drept erau pline de benzina, si am zis ca o fi bobina de inductie sau capacul de delcou, sau poate fisa principala fisurata, asa ca le-am inlocuit pe toate... dar fara a se schimba in bine, inca intrerupea, atunci am zis ba poate e platina fisurata, am schimbat-o nicio modificare, dupa aia am schimbat toate fisele dar tot nimic, nicio schimbare, tin sa precizez ca cateo data arunc furtunasul ala de vacum. Ce naiba poate sa aiba? am uitat sa precizez e aprindere electronica, dar am pus-o si pe normala dar nu a mers, e vreun fir intrerupt sau ce naiba poa sa aiba?

3 răspunsuri:
| einsteinchen a răspuns:

Ai schimbat condensatorul de la delcou?

| Latky a răspuns (pentru einsteinchen):

+ pune daca nu 2 condensatoare

| einsteinchen a răspuns (pentru Latky):

Nu-mi raspunde mie ci celui care a pus intrebarea, te rog!