| claudiualin5 a întrebat:

Cat costa o mașină in Anglia, radiata? De ex cat costa un Ford Focus 2 sau un Audi a4? Necunoscătorii sunt rugați sa taca din gura.

Răspuns Câştigător
| Alex244 a răspuns:

Frate, modelele specificate de tine în Anglia le poți achiziționa de la 250£ la maximum 650£, sunt ieftine rău...

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am gasit masina la 13000€ marca germana. dusa in Spania direct acum sant multumita de ea. Cu 10000€ minim recomand sa iti cumperi de la ei

| Violleta2022 a răspuns (pentru mgtow):

Se pare ca tu nu ai inteles ce a intrebat baiatul asta, el intreaba cat costa o masina nefunctionala, RADIATA, adica scoasa din uz, nu una buna si functionala.

| Violleta2022 a răspuns:

Problema este ca, o masina radiata gasesti doar in parcurile unde se fac dezmembrari de masini radiate (write-off), deci nu mai sunt puse in vanzare ca masini, ci ca piese de la modelul ala de masina.
O masina radiata, nu mai exista in evidente, fiind "stearsa" si nu se mai poate inregistra!

| Danezul99 a răspuns (pentru Violleta2022):

Probabil am înțeles eu greșit.Eu am înțeles ca vrea mașina radiată din țara respectiva, dar buna aici

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Danezul99):

Daca e radiata acolo nu poate fi buna nici aici. Cum face acte pentru o masina radiata?

| venividivici2017 a răspuns:

Intai specifica anul si o sa iti dau mai multe informatii

| Danezul99 a răspuns:

Depinde de an ..de-obicei la găsești la jumate fata de aceeasi mașina, doar cu volan pe stânga

| claudiualin5 explică (pentru Danezul99):

An 2000-2004, nu ma deranjează ca e volanul pe dr

| Danezul99 a răspuns (pentru claudiualin5):

Undeva la 40-50 de milioane

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danezul99):

Cred ca baiatul se refera la euro sau lire, nu la milioanele vechi romanesti!