| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Ce părere aveți despre Opel Insignia, motor 2.0 diesel, 170 cp, an 2018? Nu vreau comentarii gen, ca opelul nu e masina! Mai am două si sunt mulțumit de ele, însă sunt Astra cu motoare 1.7 diesel! Multumesc!

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu detin opel insiginia insa este o masina foarte draguta, eu cu dieselul am ce am. Si nu este adevarat si Opel fac masini foarte bune. Insignia nu este pentru toata lumea imi place varianta aia Gsi sau cum se numeste echiparea lor sport, arata bestial.
Nu poate fi o masina rea, conteaza doar de la cine o cumperiwinking

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Auzeam multe de rau despre prima generatie 2.0 CDTI, poate asta e imbunatatita, dar nu stiu nimic concret.
Recomand www.clubopel.com (deschizi subiect nou, ca nu prea s-a discutat)
https://www.clubopel.com/viewforum.php? f=103

| alex495 a răspuns:

1.7 cdti cel mai bun motor diesel al opelului. Pe insignia nu exista motorul asta din motive nestiute de nimeni. Pe insignia te sfatuiesc sa iei benzina, 1.6 turbo prea faina, ii pui gpl si n ai nicio problema. Motoarele diesel puse pe insignia sunt luate de la fiat. O marca foarte foarte proasta in general pe capitolul diesel. Motorul are o teava prin el de se raceste si aia se mai infunda. Ca sa ajungi la ea trebuie sa dai chiulasa jos si aia dureaza. Plus de asta am auzit a ar fi mai ieftin sa iri alt motor decat sa umbli pana la teava

| AlexandruSEV a răspuns:

Nu as lua diesel, mai ales nou, nu se mai merita, dar in rest opelurile sunt masini foarte bune, cumpara cu incredere

| NeaNicu78 a răspuns:

Sunt mașini bune, motoarele sunt împrumutate de la fiat ( bune motoare), ca fiecare au mici probleme, dar per total sunt mașini bune și elegante, și eu cern piata și aș alege așa Volvo V50 ( motorizare Ford 1, 6 l 109hp), Ford focus aceeași motorizare, și Opel Astra H 1, 7 sau 2, 0l și lista ar continua, și sigur as lua și eu Insigna daca bugetul ar fi mai mare, bafta și să fi mulțumit și de insigna.

| sdws77 a răspuns:

Avand in vedere ca in vest deja se incearca scoaterea diesel-urilor, nu iti recomand motorizare diesel, cu atat mai putin daca vorbim despre o masina din 2018. Ia-ti un benzinar si stii o treaba.