| EndOfJoke a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu o problema dau funda garantat.Tocmai ce am achizitionat un gilera runner(injectie), dar am o mica problema.Cand vreau sa-l porneasc imi alimenteaza prea mult si arunca benzina pe esapament.Nu stiu ce sa ii fac va rog ajutati-macrying

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pompa, injector sau senzor de dozaj, cel mai sigur cred ca ar fi injectorul care este terminat sau sa nu fie din cauza ca alimenteaza prea mult bujia sa dea scanteie tarziu, distanta dintre culbutori as nu fie reglata, sa fie reglata cu lera ma refer nu cu tabla de dacie cum am vazut la unii laughing acum poti consulta un mecanic bun sau un service dar in service costa mult mai mult si nu merita pentru un scuter SH, apoi poti incerca tu daca te pricepi sa verifici tot ce ti-am spus si una din astea este 100%!

| UKFdubstep a răspuns:

Pai toata treaba e de la injectie,vezi s-ar putea sa nu mai pompeze cum trebuie injectorul, da mai bine dul la un service auto si ei iti rezolva problema, succes. funda plzwinking