| costinxix a întrebat:

Salutare TPU am si eu o gilera runner purejet (pe injectie) si de vreo o luna nu porneste. i-am schimbat bujia pompa de benzina sigurante calculator si bobina si tot nu vrea.
ajutati-ma va rog mult

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Injectoare infundate sau deteriorate in caz ca nu te-ai uitat la ele. Daca nici aia nu e cauza e problema electrica care pleaca de la cheie catre bujie in momentul pornirii.

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Ai umblat la toate, numai la ce trebuia sa umblii prima data, nu.rolling on the floor
primul lucru care trebuia sa-l faci, era sa verifici si sa cureti injectorul, apoi sa vezi de celelalte alea...

| McTiti a răspuns:

La ce ai incercat pedala? poate nu ai compresie
la buton poate ca nu ai curent in baterie.