| Madalin2004 a întrebat:

Salut,TPU!
Credeti ca pot sa gasesc un BMW e60, ok la 3500 euro? De preferat 525d (feeling de 6 pistoane).
Este prima mașina si stiu ca mulți o sa ziceti ca este prea puterinca pentru un incepator, dar sunt o persoana foarte temperata, nu am apucaturi de pilot de formula 1.
Acum un an jumate, am vazut un 5-er E60 la vanzare si pur si simplu mi-a ramas intiparit modelul asta,iubesc designul masinii foarte mult!

Vreau BMW,ptc sunt un mare fan si pasionat al acestei mărci,ii stiu toata istoria,ma pricep la motorizarile ei destul de bine!
Nu vreau marca asta ptc a face figuri la liceu sau sa impresionez fete,vreau marca asta pentru ca pur si simplu iubesc mașina asta, mi se par artă inginereasca!
Am o simpatie atat de mare pentru BMW, inca si scoala de soferi am facut-o pe un BMW F21 116 2017.

Astept pareri, daca pot gasi un e60, cat de cat intretinut la 3500euro,nu o epavă.

Doar acesta este bugetul meu, nu imi permit mai mult si nu as vrea sa merg pe mașini din grupul Vag, ptc am mers cu cateva si niciuna nu ofera placerea de a conduce pe care o ofera Bmw!
O zi/seara bună!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o loterie cumpărarea asta SH, mai ales la prețuri scăzute.

| gabicoo a răspuns:

Vezi ca batranica aia din Germania, care isi tinea BMW-ul in garaj si mergea cu el o data pe saptamana la cumparaturi, tocmai a murit! Asta e sana ta! Vei cumpara o masina aproape noua!
winking

| VoidEternal a răspuns:

La banii ăștia o sa fie o epava cu siguranță.

| VoidEternal a răspuns:

Și dacă ai doar 3500 de euro de unde crezi că vei avea bani sa întreții o seria 5?

| Madalin2004 explică (pentru VoidEternal):

Bani de intreținere am!