| CaTaLyN08 a întrebat:

Cum as putea face dintr-un mounatin-bike DHS intr-o bicicleta de downhill, daca as putea spuneti-mi!

3 răspunsuri:
| PoWRObert a răspuns:

Salut! ce model de dhs ai? Eu am un Royal 2646 si m-am apucat de downhill.Bineinteles piesele originale nu au tinut si a trebuit sa bag bani in piese.Mi-am luat in primul rand schimbatoare, frani noi si furca, sa nu uiti de furca.Eu mi-am luat un RockShox Dart 1 pentru inceput, pentru ca pe viitor ma gandesc sa schimb bicla, nu are rost sa bag bani intr-un DHS. Deci ar trebui sa iti cumperi o furca cat de cat buna (200-300lei), schimbatoare (inclusiv manete si restul), niste pedale cu platforma lata, un ghidon lat si o pipa cat mai scurta (ca sa ai mai mult control).Si un shock (suspensie spate) cat mai moale.Bafta!

| CaTaLyN08 explică (pentru PoWRObert):

Io am un DHS Intinkt, mda am mai facut niste modificari la el! Mersi de raspuns!

| TudorDownhill a răspuns:

Salut imposibil cadrele de dhs nu sunt rezistente pentru downhill!