| EuAsaCred a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai patineze sabotii intr-o oala de ambreiaj?
Trebuie să ung cu ceva aspru?
Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Iosua2001 a răspuns:

Trevbuie alt ambreiaj sau oala e ovalizata si trebuie schimbata

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Saboti la ambreiaj? Poate discul de ambreiaj. Cum adică să ungi?
Of, gramatica asta!
Schimba discul. Sau sabotii, cum spui tu.

| EuAsaCred explică (pentru darrio2007):

Neeh...băieții stiu de ce ambreiaj vorbesc. Oricum mersi.

| darrio2007 a răspuns (pentru EuAsaCred):

Ori intrebarea ta e pusa la misto ori nu stii ca ambreiajul este unul singur. Pe care il stie orice ageamiu.

| EuAsaCred explică (pentru darrio2007):

E modelul de ambreiaj ca si la mopede.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ii cureti cu spray degresant (pentru frane). Mai mult nu poti face, probabil trebuie schimbat cu totul.