| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, daca ai un salariu lunar de 1000 euro merge sa intretii skoda octavia 3 sau skoda octavia 4x4 dsg? Sau un vw passat cc sau un passat b8 sau un dacia duster (cel nou abia lansat)

Mulțumesc, dau funda

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dusterul e ieftin la intretinere.
Celelalte, depinde cat de omorate sunt. Cele 4x4 si DSG bat spre pret dublu de intretinere.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai un salariul lunar de 1000 EUR, in momentul asta, IDIOT sa fii ca sa iti iei masina!

| vlllaaddd a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai bine taceai sincer.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vlllaaddd):

Puisor, tu te uiti care e climatul economic si catre ce ne indreptam? Trebuia sa zici din start ca vrei doar raspunsuri care sa te mingiie pe capusor si nu imi mai bateam capul...

| vlllaaddd a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nici nu știi cati ani am si îmi zici puișor, daca voiam sa știu ce mi-ai raspuns tu atunci intrebam chestia aia si punct.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vlllaaddd):

Daca ai mai multi ca mine si nu esti in stare sa iti dai seama ce investitie absolut stupida e o masina acum, mai ales una SH, atunci degeaba ai ajuns la varsta aia...

| vlllaaddd a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Parerea mea este ca esti un frustrat si nu ai ce face cu viata ta, nici masina nu iti permiti la cum vb imi pare rau dar esti prost

| Frank51 a răspuns:

Da, este peste salariul mediu cu mai mult de 1000 de lei. Un salariu pe care foarte multă lume il face, și unii iau mașini mult mai scumpe. Depinde cât ești dispus să dai, dar dacă vrei fiabilitate cât de cât, ia manuală fără tracțiune integrală.

| OldSoul a răspuns:

Considerand ca iei o masina intretinuta, nu ar trebui sa fie o problema pe termen lung intretinerea la acele modele.

| NisipLaMare a răspuns:

Eu nu inteleg, muncesti penteu masina sau pentru tine? Ce cheltuieli ai? Ia vezi cat costa revizia? Placute de frana etc...Cat costa asigurarea? Dar impozitu? Dar piesele de schimb? Dar mancarea cat costa? Sau hainele? In banii astia lunar la rate poti sa iti cumperi si Bentley doar ca trebuie sa-l platesti.