| GabrielGL a întrebat:

Daca am cauciucuri 175 65 r 14 pot pune ceva un pic mai mare, ce recomandati si daca influentraza mult consumul...

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti pune cauciucuri mai mari dar nu mai mari decat cele prevazute in cartea de identitate a vehiculului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Recomandam sa pui ce e in CIV altfel influenteaza mult daca mai ramai sau nu cu talonul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde despre ce masina e vorba, si ce dimensiuni ti-au trecut cei de la RAR in cartea de identitate.

| danbnz a răspuns:

Nu poti legal.
Trebuie sa respecti specificatiile din talon.