| Dbr_Vlad_1994 a întrebat:

Detin un suzuki gs 500 si am observat o problema astazi,nu functioneaza daca scot luleaua de la bujia stanga, nu ajunge benzina la piston... Am verificat carburatorul si are benzina in el. dar nu ajunge la piston, ce ar putea fi?, ea porneste, merge doar in 1 singur.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai scos luleaua, si ai vazut ca nu ajunge benzina.
Unde voiai sa ajunga benzina? Prin fisa?
Daca vrei sa spui ca nu s-a modificat mersul motorului, atunci pentru inceput, inverseaza fisele intre ele, sa vezi daca se muta defectul la celalalt piston, sau nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si mie mi-a picat fisa...si nu mai ajunge benzina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot sa ti-o ridic? laughing
Aduc eu benzina.