| Zuzumilk26 a întrebat:

Imi trebuie permis pentru acest vehicul electric https://m.olx.ro/oferte/q-coco-city/. Am 15 ani.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai nevoie de permis de conducere de categoria AM, se poate obtine de la 16 ani iar scoala de conducere o poti incepe la 15 ani si 9 luni.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e nevoie de permis pentru city coco daca Romania prevede permis pentru jucaria aia iti recomand sa le dai cu ceva in cap la aia de la transporturi. Nici o tara europeana in afara de RO nu prevede permis pentru asa ceva

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Mai tii minte cand mi ai dat ignore odata de mult pentru ca iti ziceam ca vb multe tâmpenii pentru cineva care declara ca e șofer de profesie? Uite ca iar debitezi prostii.

Si Romania si toate tarile UE inclusiv UK tau prevede permis categ AM pentru mopede care prind prin constructie mai mult de 25km/h. Sa stii ca legislatia rutiera cel putin la categ de permise e armonizata in toata UE. Mai recitește oleaca legislația rutiera ca pentru un sofer nu prea o cunoști

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

Puteai sa sari direct la subiect era mai politicos asa

| UnderVoltage a răspuns:

Eu zic sa mai rezisti 2 ani in momentul in care iei categoria B primesiti si AM