| PaulMPIC a întrebat:

la cat timp dupa ce ai fost declarat ADMIS la proba teoretica te programeaza la proba practica, specific faptul ca sunt din jud. IASI, mun.Pascani, dar reprogramarea in cazul in care esti declarat respins la proba practica.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de dat un raspuns concret si corect, depinde de numarul de candidati si numarul de examinatori, poate fi diferit de la o perioada la alta (concedii, imbolnaviri, pensionari).

| darrio2007 a răspuns:

Greu de spus. Suna-i si vei afla cand vei fi programat.

| Saltbae a răspuns:

3-4 luni

| CostiS98 a răspuns:

Daca ai luat sala si pici la oras. Ai voie să dai din nou dupa 14-15 zile. Daca pici sala. La fel. Dar la sala trebuie să obtii din nou chitanta de examinare care costa 6 sau 8 lei si te duci din nou la politie unde te trimite la sală
Vreau funda daca te-am ajutat. Si bafta la obtinerea permisului daca tu esti acela

| PaulMPIC explică (pentru CostiS98):

Imi pare rau, dar nu mi-a fost de ajutor raspunsul, ai dreptul de a te reprograma la examen dupa 15 zile, dar nu si proba propriu-zisa dureaza un anumit numar de saptamani in functie de judet, dar nu am certitudinea numarului.