| bibi2085 a întrebat:

M-am inscris la scoala de soferi si in afara taxei de scolarizare care e 1000 lei cu combustibil inclus, am inteles ca mai trebuie achitate niste taxe. Care anume sunt acele taxe? Si ce sume implica? E vorba doar de taxa de examen sau sunt mai multe? Si care e taxa de examen?

Răspuns Câştigător
| Cornelcmn8 a răspuns:

Depinde de scoala, eu am platit asa:
600 lei orele de condus(30h)
100 lei orele de legislatie
~35 lei testul psihologic si nu mai stiu eu ce.mi-au luat sange.ma rog (asta se face inainte de a te inscrie propriu-zis la scoala)
40 lei ridicarea dosarului de la scoala (nu toate au astfel de taxa, am fost anuntat de ea dupa ce m-am inscris rolling eyes )
68 lei+5 lei cand se depune dosarul la politie pentru a te programa la testul practic.
Si cam atat.

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai mai trebuie testul psihologic care este de la 50 la 150 de lei in functie de locul unde il faci, fisa medicala intre 80 si 250 de lei la fel in functie de institutie.

| Baddboy a răspuns:

Pai analizele cam 120 ron
psihologic 40 ron
taxa examinare 5 ron(la fiecare data cand cazi platesti, fara ea nu intri in examen), sper sa nu fie cazul sa cazitongue
si taxa eliberare permis 68 ron. baftawinking

| octavian1992 a răspuns:

Pai mai ai de platit asa: analize+psihologic in jur de 140 ron
: 68 ron pentru taxa de permis care se plateste la CEC
: 5 lei pentru taxa de examen
: plus 20 sau 30 de lei masina de examen atunci cand dai examenut practic (cu politistul)

| IonutDaniel21 a răspuns:

Taxa permis sau emitere permis(nu mai stiu sigur cum se numea) in care poti da sala de 3 ori, dupa aia trebuie sa platesti din nou

taxa de examen 5 lei

cazierul care costa : 2, 5lei timbrele si 10 lei la ghiseu unde iei cazierul

| NOreason a răspuns:

Ce hidioasa esti si ce moaca de broasca ai. rolling on the floor