| Gabriel0s777 a întrebat:

m-ar interesa să știu ce motocicletă îmi recomandați?
Eu am 1.78, 100 Kg și cam atat...
Eu până acum m-am uitat la un Kawasaki Ninja 250R dar nu știu dacă mă duce laughing)
Aș dori să răspundă doar cei ce cunosc câte ceva despre moticiclete.
Am mai văzut și un Yamaha R3 și un Kawasaki Ninja 300 și un Honda CBR250, vă rog să mă ajutați.

1 răspuns:
| aADI a răspuns:

Să înțeleg că ai permis A2, de dus orice motor te duce, chiar și 49cc că îs făcute la sarcine de 120kg, astea de 250cc sarcină de 180/200 kg și peste 250cc la 300+. De exemplu la kawasaki-ul meu de 650 sarcina maxima e de 380kg pe el. Cât despre ce alegi tu, eu zic să mergi pe Kawasaki Ninja 250R, Cbr-u e pușcat rău mai ales cel de 125cc și cel de 250cc. Iar Yamaha R3 exclus direct. Dacă ai A2 sugerez Ninja 250R, dacă ai A-u și ești incepător Honda Cbr 600 / Suzuki Sv650, așa mai sportiv care te mai și iartă. R1, R6, Hayabusa, Vfr800 astea-s excluse pentru incepători alături de multe modele.