| Thunder182 a întrebat:

Salut TPU! Ma poate lamuri și pe mine cineva în legătură cu situația celor de la CityInsurance?
Am asigurarea făcută la ei și nici nu știu dacă mai e valabila în situația asta daca mi-o cere politia, cum procedez în cazul în care tamponez sau sunt tamponat de cineva?
Dau funda.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"CityInsurance? ...cum procedez în cazul în care tamponez"

ferească cel de sus! riști să plătești din buzunar

| mihai69 a răspuns:

Polița este valabilă. Oricum, dacă ești tu cel lovit, nu ai nevoie de ea; roagă-te doar ca cel care te va fi lovit să nu fie asigurat și el tot la City...

| Thunder182 explică (pentru mihai69):

Ce se intampla in cazul in care eu lovesc pe cineva sau cineva ma loveste pe mine?
Suportam noi cheltuielile pentru reparatii?

| mi25 a răspuns (pentru Thunder182):

Nu, le suporta statul.

| mihai69 a răspuns (pentru Thunder182):

Depinde cât de repede ai nevoie de reparații. Dacă nu e grabă, le suportă fondul de garantare, dar e o procedură mai greoaie.

| dinaprilie a răspuns:

Este valabila..mergi linistit