| Cannibal a întrebat:

Salut!
Ce îți poate face poliția din străinătate în cazul în care la un control de rutină îți cere actele mașinii și constată că asigurarea mașinii este valabilă doar în România?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Te poate amenda, iti poate imobiliza masina, depinde de legea din acea tara. Nu va mai ganditi ca politia din alte tari este proasta si nu iti poate face nimic, iti poate face mai mult rau decat politia de la noi daca legea din acea tara este mai dura

| relian a răspuns:

Mai rau ca in RO nu gasesti laughing asta referitor la ce spune cineva pe aici ca de legea din acea tara este mai dura,nu stiu ce tiar face politia acolo.
Aia e ca politia din alte tari e mai cu mintea unde trebuie,aia nu-s deastia la norma facuti si ahtiati dupa bani dupa spaga laughing te poate lasa fara sa iti faca nimic, mai alels daca spui ca esti in drum spre casa.
Bine asta nu inseamna ca asa se intampla, poate sa te amendeze, poate sati ridice masina, eu doara vorbeam asa in general.
Ca sa stii cum sta treaba trebuie sa intri pe un website al politiei sau guvernului din acea tara si sa vezi ce spune legea, ori sa suni daca esti acolo si sa intrebi.

| anonimg a răspuns (pentru relian):

Românii sunt un popor lipsit de civilizație. Lipsa noastră de civilizație a trezit în străini și în unele autorități din afară, ura rasială.
Că dacă eram un popor civilizat, am fi știut să ne facem plăcuți oriunde am fi trăit.
Și chiar dacă le-am fi luat forța de muncă, străinii -si oamenii în general- ar fi fost dispuși să plătească pentru ca în mijlocul lor să trăiască oameni care i-ar bine dispune.
Străinii în mijlocul cărora am ajuns ne întrec la civilizație; sarmalele noastre nu ne ajută în educație.

Răspuns utilizator avertizat
| goguPatent a răspuns:

Sunt tari unde iti confisca si masina daca nu ai asigurare valabila.

Răspuns utilizator avertizat
| Valorosul69 a răspuns:

Te aresteaza